Prečo ženy používajú make-up?

Prečo ženy používajú make-up?

Existuje mnoho dôvodov, prečo sa ženy rozhodnú použiť make-up. Jedným z hlavných je zdôrazniť ich prirodzenú krásu a byť fyzicky príťažlivá. Napríklad, ak má žena krásne oči, môže použiť očné linky, aby ich viac zvýraznila. Tiež môže použiť maskaru na riasach, aby vyzerali dlhšie a plnšie, čo zvýrazňuje prirodzenú krásu očí. Niektoré ženy dokonca nosia make-up len preto, že je zábava vyzerať trochu inak, ako sú zvyknuté.

Mnohým ženám dodáva make-up sebavedomie. Prvá vec, ktorú si človek zvyčajne všimne, je ženská tvár. Ak je make-up aplikovaný zručne, ženy sa cítia pripravené začať deň. To neznamená, že bez make-upu si nemôžu byť isté, ten však slúži na posilnenie ich prirodzeného sebavedomia.

Niekedy ženy nosia make-up na zamaskovanie drobných vád na tvári. Napríklad po noci s nedostatkom spánku, môže mať žena tmavé kruhy pod očami. Hoci táto chybička krásy zmizne po najbližšom spánku, šikovne použitý make-up to zamaskuje hneď. Tiež môže slúžiť na zosvetlenie tváre,zamaskovanie viditeľných pórov, nerovnomerné sfarbenie, pupienky, a dokonca aj niektoré jazvy.

Žena môže nosiť make-up, aby jej tvár vyzerala mladšie. Starnúť elegantne je jednoduchšie, keď môže vyzerať dobre. Make-up skryje starecké škvrny a rovnako tak dá tvári mladistvý lesk. Na druhej strane niektoré dospievajúce dievčatá používajú make-up, aby ich tváre vyzerali staršie a vytvorili dojem, že sú dospelejšie ako v skutočnosti sú.

Ženy používali make-up v rôznej podobe už od staroveku. Napríklad staroveké egyptské ženy používali očné linky, japonské ženy si zdobili svoje tváre ryžovým práškom už pred stáročiami. Európske ženy v minulých storočiach používali prášky na báze kriedy. Grékyne používali červené železo na zdobenie pier. V priebehu rokov technológie a experimentovanie dosiahli rôzne typy make-upov. V súčasnosti majú ženy na výber takmer neobmedzené množstvo make-upov, tie najlepšie sú na tvári takmer neviditeľné.

Komentáre k článku

x komentované

Ďlašie články

Odhaľte tajomstvo skryté v Aloe vera

Odhaľte tajomstvo skryté v Aloe vera

O rastline alove vera vedeli už v starovekom Egypte. Dôkazy o používaní v...

Goji – ovocie nesmrteľnosti

Goji – ovocie nesmrteľnosti

Tieto červené diamanty sú nutrične najvýživnejším ovocím na svete a sú...

Trendoví môžu byť aj tí najmenší

Trendoví môžu byť aj tí najmenší

Detská móda IDEXE na 2. poschodí v Galérii Mlyny   Aj tí najmenší sa chcú...