Zimná elegancia

Zimná elegancia

Ak by ste sa narodili niekde blízko rovníka, tak o vetrovkách by ste toho veľa nevedeli. A ani by ste nemuseli. S vetrovkami sa musíme boriť iba my žijúci v chladných častiach sveta. Proti zime sa dá bojovať mnohými odevmi. Kabáty a vetrovky či bundy sú však najčastejšou cestou k tepelnému pohodliu.

Najmä zima dáva poriadne zabrať elegancii. Najteplejšie oblečenie už nejako prirodzene nevyzerá perfektne. V zime sa snažíme nájsť akýsi kompromis medzi pohodlím a štýlom. Kabáty patria medzi formálnejšie odevy. Vetrovky sú športovejšieho charakteru, pokojne o nich môžeme hovoriť ako o ležérnej elegancii.

Vetrovky môžu mať mnoho podôb. Medzi najobľúbenejšie patria športové bundy. Tie sú ideálne najmä na zimné športy, svoje uplatnenie však nájdu aj v bežnom živote. Športové bundy sú šité z moderných materiálov, ktoré si hravo poradia aj s tými najnepriaznivejšími poveternostnými podmienkami. Zimné vetrovky sú šité z pevných materiálov, ktoré neprepúšťajú ani vietor ani vodu. Sú teda vodotesné a pritom prievzdušné. A čo je asi najdôležitejšie, dokáže udržať príjemnú tepelnú pohodu.

V bunde, v ktorej sa spokojne preháňate po tatranských svahoch, sa asi sotva vyberiete do spoločnosti. Elegantné vetrovky vyzerajú už na prvý pohľad výrazne odlišne od tých športových. Rozdiel je najmä v povrchovom materiáli, ktorý pôsobí výrazne menej športovo. Často sa používa džínsovina alebo umelá koža. Vnútorná výplň takýchto vetroviek môže byť veľmi podobná tým športovým. Dnešné moderné vetrovky využívajú overené športové materiály, ktoré zabezpečia tepelný komfort aj za naozaj chladných podmienok.

Chcete vyzerať elegantne aj počas zimných mesiacov? Vyberajte si vetrovku pozorne. Dajte tomu čas. Ponuka je dnes široká. V internetových obchodoch nájdete stovky až tisíce rôznych vetroviek aj mnohých kvalitných výrobcov.

Komentáre k článku

x komentované

Ďlašie články

Odhaľte tajomstvo skryté v Aloe vera

Odhaľte tajomstvo skryté v Aloe vera

O rastline alove vera vedeli už v starovekom Egypte. Dôkazy o používaní v...

Goji – ovocie nesmrteľnosti

Goji – ovocie nesmrteľnosti

Tieto červené diamanty sú nutrične najvýživnejším ovocím na svete a sú...

Trendoví môžu byť aj tí najmenší

Trendoví môžu byť aj tí najmenší

Detská móda IDEXE na 2. poschodí v Galérii Mlyny   Aj tí najmenší sa chcú...