V minulosti to mali spotrebitelia čo sa..." /> -->
Značkové či neznačkové

Značkové či neznačkové

Pri kvalite oblečenia vznikajú rôzne dohady. Čo je dôležité? Dá sa spoľahnúť na značky? Oplatí sa zaplatiť viac za značku?

V minulosti to mali spotrebitelia čo sa týka kvality oblečenia jednoduchšie. Minimálne orientácia medzi rôznymi produktmi bola ľahšia. Výrobcov bolo iba niekoľko a všetci z nich vyrábali svoje produkty buď v Európe, alebo v USA. Dnes sa takmer všetko oblečenie vyrába v Číne. Kvalitné aj nekvalitné. A tu je práve problém. Krajina výroby vám veľa o kvalite odevov nepovie. Čína ako Čína. Oblečenie vyrobené v Ázii však nemusí znamenať okamžite nízku kvalitu. Dôležité je riadenie výroby. Aj najkvalitnejšie textilné výrobky sa šijú vo Východnej Ázii. Problém je však s čínskymi firmami, ktoré na kvalitu veľmi nehľadia. Tým ide predovšetkým o nízku cenu. Ak výrobca konkuruje nízkou cenou, prirodzene musí šetriť na materiáloch a výrobných procesoch.

Značka oblečenia vám povie o jeho kvalite pomerne veľa. Popredné svetové firmy si výrobu v Ázii dokážu ustrážiť. Pri kúpe drahších značkových odevov jednoducho platíte za istotu, ktoré vám tieto značky prinášajú. Za istotu, že oblečenie bude vyzerať rovnako aj po troch vypraniach.

Problém s kvalitou oblečenia dokážu zhoršiť aj falzifikáty. Áno, aj tie sa predávajú. Na prvý pohľad sú na nerozoznanie od originálnych výrobkov. To, že ste si kúpili niečo podivnej kvality, sa dozviete až potom, ako si svoje tričko, blúzku či mikinu zopár krát operiete. Kvalitné odevy využívajú kvalitné vlákna. Bavlna vysokej akosti si zachováva svoje skvelé vlastnosti po mnoho pracích cyklov. Oko bežného spotrebiteľa však kvalitnú bavlnu sotva odhalí. Preto najlepším riešením je nakupovať u spoľahlivých a overených predajcov. Tam vám nehrozí situácia, že by ste kúpili falošné značkové oblečenie.

Komentáre k článku

x komentované

Ďlašie články

Odhaľte tajomstvo skryté v Aloe vera

Odhaľte tajomstvo skryté v Aloe vera

O rastline alove vera vedeli už v starovekom Egypte. Dôkazy o používaní v...

Goji – ovocie nesmrteľnosti

Goji – ovocie nesmrteľnosti

Tieto červené diamanty sú nutrične najvýživnejším ovocím na svete a sú...

Trendoví môžu byť aj tí najmenší

Trendoví môžu byť aj tí najmenší

Detská móda IDEXE na 2. poschodí v Galérii Mlyny   Aj tí najmenší sa chcú...